2220Y2000564KXT
Mfr.Part #
2220Y2000564KXT
Description
CAP CER 0.56UF 200V X7R 2220
Capacitance :
0.56μF
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y2000564KXT
Knowles Syfer 2220Y2000564KXT
FlexiCap™ 0.56μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2000564KXT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
2220Y2000564KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm