2220Y2000332GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y2000332GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 200V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
200V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
3300pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2220Y2000332GCT
Knowles Syfer 2220Y2000332GCT
FlexiCap™ 3300pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2000332GCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2220Y2000332GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm