2220Y2000330FCT
Mfr.Part #
2220Y2000330FCT
Description
CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
200V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Tolerance :
±1%
Capacitance :
33pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y2000330FCT
Knowles Syfer 2220Y2000330FCT
FlexiCap™ 33pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2000330FCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
2220Y2000330FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm