2220Y2000273KCT
Mfr.Part #
2220Y2000273KCT
Description
CAP CER 0.027UF 200V C0G 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
0.027μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
2220Y2000273KCT
Knowles Syfer 2220Y2000273KCT
FlexiCap™ 0.027μF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2000273KCT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2220Y2000273KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm