2220Y2000272FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y2000272FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2700PF 200V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2700pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±1%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
2220Y2000272FCT
Knowles Syfer 2220Y2000272FCT
FlexiCap™ 2700pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2000272FCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220Y2000272FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm