2220Y2000271GCT
Mfr.Part #
2220Y2000271GCT
Description
CAP CER 270PF 200V C0G/NP0 2220
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
270pF
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Datasheets
2220Y2000271GCT
Knowles Syfer 2220Y2000271GCT
FlexiCap™ 270pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2000271GCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2220Y2000271GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm