2220Y2000225MJTWS2
Mfr.Part #
2220Y2000225MJTWS2
Description
CAP CER 2.2UF 200V X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Series :
StackiCap™
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
2.2μF
Thickness (Max) :
0.177 4.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
200V
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Knowles Syfer 2220Y2000225MJTWS2
StackiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 2.2muF