2220Y2000184KXT
Mfr.Part #
2220Y2000184KXT
Description
CAP CER 0.18UF 200V X7R 2220
2220 (5750 Metric)
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.18µF
Voltage - Rated :
200V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
2220Y2000184KXT
Knowles Syfer 2220Y2000184KXT
FlexiCap™ 0.18μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2000184KXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
2220Y2000184KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm