2220Y2000181KCT
Mfr.Part #
2220Y2000181KCT
Description
CAP CER 180PF 200V C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
180pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y2000181KCT
Knowles Syfer 2220Y2000181KCT
FlexiCap™ 180pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2000181KCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y2000181KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm