2220Y2000120JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y2000120JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 12PF 200V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
12pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
FlexiCap™
Applications :
Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
200V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
2220Y2000120JCT
Knowles Syfer 2220Y2000120JCT
FlexiCap™ 12pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y2000120JCT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
2220Y2000120JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm