2220Y1K50680JCT
Mfr.Part #
2220Y1K50680JCT
Description
CAP CER 68PF 1.5KV C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Capacitance :
68pF
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Datasheets
2220Y1K50680JCT
Knowles Syfer 2220Y1K50680JCT
FlexiCap™ 68pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K50680JCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y1K50680JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm