2220Y1K50561GCT
Mfr.Part #
2220Y1K50561GCT
Description
CAP CER 560PF 1.5KV C0G/NP0 2220
Capacitance :
560pF
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220Y1K50561GCT
Knowles Syfer 2220Y1K50561GCT
FlexiCap™ 560pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K50561GCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220Y1K50561GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm