2220Y1K50560GCT
Mfr.Part #
2220Y1K50560GCT
Description
CAP CER 56PF 1.5KV C0G/NP0 2220
Tolerance :
±2%
Capacitance :
56pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Published :
Datasheets
2220Y1K50560GCT
Knowles Syfer 2220Y1K50560GCT
FlexiCap™ 56pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K50560GCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2220Y1K50560GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm