2220Y1K50473KXT
Mfr.Part #
2220Y1K50473KXT
Description
CAP CER 0.047UF 1.5KV X7R 2220
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.047µF
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2220Y1K50473KXT
Knowles Syfer 2220Y1K50473KXT
FlexiCap™ 0.047μF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K50473KXT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
2220Y1K50473KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm