2220Y1K50471JXT
Mfr.Part #
2220Y1K50471JXT
Description
CAP CER 470PF 1.5KV X7R 2220
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
2220Y1K50471JXT
Knowles Syfer 2220Y1K50471JXT
FlexiCap™ 470pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K50471JXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y1K50471JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm