2220Y1K50393KXT
Mfr.Part #
2220Y1K50393KXT
Description
CAP CER 0.039UF 1.5KV X7R 2220
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.039µF
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y1K50393KXT
Knowles Syfer 2220Y1K50393KXT
FlexiCap™ 0.039μF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K50393KXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220Y1K50393KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm