2220Y1K50332FCT
Mfr.Part #
2220Y1K50332FCT
Description
CAP CER 3300PF 1.5KV C0G 2220
2220 (5750 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
FlexiCap™
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Datasheets
2220Y1K50332FCT
Knowles Syfer 2220Y1K50332FCT
FlexiCap™ 3300pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K50332FCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2220Y1K50332FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm