2220Y1K50331MXT
Mfr.Part #
2220Y1K50331MXT
Description
CAP CER 330PF 1.5KV X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
330pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Tolerance :
±20%
Datasheets
2220Y1K50331MXT
Knowles Syfer 2220Y1K50331MXT
FlexiCap™ 330pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K50331MXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
2220Y1K50331MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm