2220Y1K50331GCT
Mfr.Part #
2220Y1K50331GCT
Description
CAP CER 330PF 1.5KV C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Feature :
Capacitance :
330pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
2220Y1K50331GCT
Knowles Syfer 2220Y1K50331GCT
FlexiCap™ 330pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K50331GCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y1K50331GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm