2220Y1K50222MXT
Mfr.Part #
2220Y1K50222MXT
Description
CAP CER 2200PF 1.5KV X7R 2220
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Datasheets
2220Y1K50222MXT
Knowles Syfer 2220Y1K50222MXT
FlexiCap™ 2200pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K50222MXT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
2220Y1K50222MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm