2220Y1K50222JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y1K50222JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2200PF 1.5KV X7R 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
2200pF
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Series :
FlexiCap™
Datasheets
2220Y1K50222JXT
Knowles Syfer 2220Y1K50222JXT
FlexiCap™ 2200pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K50222JXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y1K50222JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm