2220Y1K50220JCT
Mfr.Part #
2220Y1K50220JCT
Description
CAP CER 22PF 1.5KV C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
22pF
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Datasheets
2220Y1K50220JCT
Knowles Syfer 2220Y1K50220JCT
FlexiCap™ 22pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K50220JCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
2220Y1K50220JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm