2220Y1K50152KCT
Mfr.Part #
2220Y1K50152KCT
Description
CAP CER 1500PF 1.5KV C0G 2220
Capacitance :
1500pF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y1K50152KCT
Knowles Syfer 2220Y1K50152KCT
FlexiCap™ 1500pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K50152KCT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2220Y1K50152KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm