2220Y1K50152JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y1K50152JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 1.5KV X7R 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination
Series :
FlexiCap™
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
1500pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y1K50152JXT
Knowles Syfer 2220Y1K50152JXT
FlexiCap™ 1500pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K50152JXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y1K50152JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm