2220Y1K50152FCT
Mfr.Part #
2220Y1K50152FCT
Description
CAP CER 1500PF 1.5KV C0G 2220
Ceramic Capacitors
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
1500pF
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Datasheets
2220Y1K50152FCT
Knowles Syfer 2220Y1K50152FCT
FlexiCap™ 1500pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K50152FCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y1K50152FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm