2220Y1K50120FCT
Mfr.Part #
2220Y1K50120FCT
Description
CAP CER 12PF 1.5KV C0G/NP0 2220
C0G NP0 1B
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
12pF
Datasheets
2220Y1K50120FCT
Knowles Syfer 2220Y1K50120FCT
FlexiCap™ 12pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K50120FCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2220Y1K50120FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm