2220Y1K50103MXT
Mfr.Part #
2220Y1K50103MXT
Description
CAP CER 10000PF 1.5KV X7R 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10000pF
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Datasheets
2220Y1K50103MXT
Knowles Syfer 2220Y1K50103MXT
FlexiCap™ 10000pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K50103MXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
2220Y1K50103MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm