2220Y1K20822MXT
Mfr.Part #
2220Y1K20822MXT
Description
CAP CER 8200PF 1.2KV X7R 2220
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Capacitance :
8200pF
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y1K20822MXT
Knowles Syfer 2220Y1K20822MXT
FlexiCap™ 8200pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K20822MXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220Y1K20822MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm