2220Y1K20681KXT
Mfr.Part #
2220Y1K20681KXT
Description
CAP CER 680PF 1.2KV X7R 2220
Capacitance :
680pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2220Y1K20681KXT
Knowles Syfer 2220Y1K20681KXT
FlexiCap™ 680pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K20681KXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
2220Y1K20681KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm