2220Y1K20561JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y1K20561JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 560PF 1.2KV C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
560pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
2220Y1K20561JCT
Knowles Syfer 2220Y1K20561JCT
FlexiCap™ 560pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K20561JCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y1K20561JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm