2220Y1K20472MXT
Mfr.Part #
2220Y1K20472MXT
Description
CAP CER 4700PF 1.2KV X7R 2220
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Capacitance :
4700pF
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Datasheets
2220Y1K20472MXT
Knowles Syfer 2220Y1K20472MXT
FlexiCap™ 4700pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K20472MXT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
2220Y1K20472MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm