2220Y1K20471KCT
Mfr.Part #
2220Y1K20471KCT
Description
CAP CER 470PF 1.2KV C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
2220Y1K20471KCT
Knowles Syfer 2220Y1K20471KCT
FlexiCap™ 470pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K20471KCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y1K20471KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm