2220Y1K20392GCT
Mfr.Part #
2220Y1K20392GCT
Description
CAP CER 3900PF 1.2KV C0G 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3900pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Datasheets
2220Y1K20392GCT
Knowles Syfer 2220Y1K20392GCT
FlexiCap™ 3900pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K20392GCT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
2220Y1K20392GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm