2220Y1K20391MXT
Mfr.Part #
2220Y1K20391MXT
Description
CAP CER 390PF 1.2KV X7R 2220
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
390pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
2220Y1K20391MXT
Knowles Syfer 2220Y1K20391MXT
FlexiCap™ 390pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K20391MXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y1K20391MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm