2220Y1K20332JXT
Mfr.Part #
2220Y1K20332JXT
Description
CAP CER 3300PF 1.2KV X7R 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
3300pF
Datasheets
2220Y1K20332JXT
Knowles Syfer 2220Y1K20332JXT
FlexiCap™ 3300pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K20332JXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y1K20332JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm