2220Y1K20272MXT
Mfr.Part #
2220Y1K20272MXT
Description
CAP CER 2700PF 1.2KV X7R 2220
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
2700pF
Datasheets
2220Y1K20272MXT
Knowles Syfer 2220Y1K20272MXT
FlexiCap™ 2700pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K20272MXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220Y1K20272MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm