2220Y1K20271KCT
Mfr.Part #
2220Y1K20271KCT
Description
CAP CER 270PF 1.2KV C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
270pF
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Datasheets
2220Y1K20271KCT
Knowles Syfer 2220Y1K20271KCT
FlexiCap™ 270pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K20271KCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2220Y1K20271KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm