2220Y1K20271JCT
Mfr.Part #
2220Y1K20271JCT
Description
CAP CER 270PF 1.2KV C0G/NP0 2220
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
270pF
Datasheets
2220Y1K20271JCT
Knowles Syfer 2220Y1K20271JCT
FlexiCap™ 270pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K20271JCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220Y1K20271JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm