2220Y1K20180FCT
Mfr.Part #
2220Y1K20180FCT
Description
CAP CER 18PF 1.2KV C0G/NP0 2220
Tolerance :
±1%
Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Datasheets
2220Y1K20180FCT
Knowles Syfer 2220Y1K20180FCT
FlexiCap™ 18pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K20180FCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2220Y1K20180FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm