2220Y1K20102FCR
Mfr.Part #
2220Y1K20102FCR
Description
CAP CER 1000PF 1.2KV C0G 2220
Ceramic Capacitors
Feature :
Capacitance :
1000pF
Published :
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
2220Y1K20102FCR
Knowles Syfer 2220Y1K20102FCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±1% 1000pF