2220Y1K00680JCT
Mfr.Part #
2220Y1K00680JCT
Description
CAP CER 68PF 1KV C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
68pF
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y1K00680JCT
Knowles Syfer 2220Y1K00680JCT
FlexiCap™ 68pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K00680JCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2220Y1K00680JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm