2220Y1K00474MJTWS2
Mfr.Part #
2220Y1K00474MJTWS2
Description
CAP CER 0.47UF 1KV X7R 2220
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Series :
StackiCap™
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.177 4.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.47µF
Feature :
Soft Termination
Knowles Syfer 2220Y1K00474MJTWS2
StackiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 0.47muF