2220Y1K00331GCT
Mfr.Part #
2220Y1K00331GCT
Description
CAP CER 330PF 1KV C0G/NP0 2220
Ceramic Capacitors
Published :
Capacitance :
330pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y1K00331GCT
Knowles Syfer 2220Y1K00331GCT
FlexiCap™ 330pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K00331GCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220Y1K00331GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm