2220Y1K00271MXT
Mfr.Part #
2220Y1K00271MXT
Description
CAP CER 270PF 1KV X7R 2220
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
270pF
Datasheets
2220Y1K00271MXT
Knowles Syfer 2220Y1K00271MXT
FlexiCap™ 270pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K00271MXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220Y1K00271MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm