2220Y1K00271KCT
Mfr.Part #
2220Y1K00271KCT
Description
CAP CER 270PF 1KV C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
270pF
Datasheets
2220Y1K00271KCT
Knowles Syfer 2220Y1K00271KCT
FlexiCap™ 270pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K00271KCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
2220Y1K00271KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm