2220Y1K00222JCT
Mfr.Part #
2220Y1K00222JCT
Description
CAP CER 2200PF 1KV C0G/NP0 2220
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
2200pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y1K00222JCT
Knowles Syfer 2220Y1K00222JCT
FlexiCap™ 2200pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K00222JCT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2220Y1K00222JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm