2220Y1K00221MXT
Mfr.Part #
2220Y1K00221MXT
Description
CAP CER 220PF 1KV X7R 2220
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
220pF
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y1K00221MXT
Knowles Syfer 2220Y1K00221MXT
FlexiCap™ 220pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K00221MXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220Y1K00221MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm