2220Y1K00221JXT
Mfr.Part #
2220Y1K00221JXT
Description
CAP CER 220PF 1KV X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
220pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
2220Y1K00221JXT
Knowles Syfer 2220Y1K00221JXT
FlexiCap™ 220pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K00221JXT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
2220Y1K00221JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm