2220Y1K00220KCT
Mfr.Part #
2220Y1K00220KCT
Description
CAP CER 22PF 1KV C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
22pF
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
2220Y1K00220KCT
Knowles Syfer 2220Y1K00220KCT
FlexiCap™ 22pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K00220KCT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2220Y1K00220KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm