2220Y1K00152MXT
Mfr.Part #
2220Y1K00152MXT
Description
CAP CER 1500PF 1KV X7R 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
1500pF
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Datasheets
2220Y1K00152MXT
Knowles Syfer 2220Y1K00152MXT
FlexiCap™ 1500pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K00152MXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
2220Y1K00152MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm